Hepsiburada’dan fiziksel mağazacılık adımı " Al ve Çık "

MuratCENGEL

Founder @inrove
Admin
Katılım
16 Haz 2021
Mesajlar
41
Tepki puanı
2
Puanları
8
Konum
İzmir
Web Sitesi
www.inrove.com
Türkiye’nin önde gelen pazaryerleri arasında yer alan Hepsiburada, fiziksel mağazacılığa adım atıyor.

hepsiburada

Hepsiburada, “al ve çık” konseptli akıllı mağazasıyla fiziksel mağazacılığa adım atıyor. Platform tarafından yapılan açıklamada dört uluslararası şirketin ortaklığı ile geliştirilen “Hepsiburada smart by MIMEX” akıllı mağaza konseptinin 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren hızlı tüketim ürünleriyle müşterilerin kullanımına açılacağı belirtildi.

Hepsiburada’nın yeni konseptinde hiçbir fiziksel ödeme noktası bulunmuyor

Dünyanın en büyük bütçeli Ar-Ge ve inovasyon programlarından Ufuk 2020 kapsamında Avrupa Birliği Komisyonu’nun yaklaşık 2,2 milyon avro tutarındaki teşvikiyle hayata geçirilen Smart by MIMEX akıllı mağaza konseptinde hiçbir fiziksel ödeme noktası bulunmuyor. Hepsiburada Smart’ta, alışverişle ilgili tüm işlemler yapay zekâ, görüntü işleme ve dijital ağırlık sensörü teknolojilerinin birlikte kullanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

İngilizce açılımı “Micro Market Experience” (Mikro Market Deneyimi) olan proje, Hepsiburada’nın yanı sıra donanım, sensör, kamera sistemleri ve akıllı raf alanlarında faaliyet gösteren dört uluslararası şirketin ortaklığı ile geliştirildi. Tüm dünyada az sayıda örneği bulunan “al ve çık” konseptli mağazalar, müşterilerine kolay, pratik ve hızlı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Hiçbir fiziksel ödeme noktası bulunmayan Smart’ta, alışverişle ilgili tüm işlemler yapay zekâ, görüntü işleme ve dijital ağırlık sensörü teknolojilerinin birlikte kullanılmasıyla gerçekleştiriliyor.

“Türkiye’yi küresel teknoloji arenasında temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Platform tarafından yapılan açıklamada çeşitli değerlendirmelerde bulunan Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, Hepsiburada Smart by MIMEX’i Türkiye ile tanıştırmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını söyledi. Emirdağ, “Yapay zekâ ile alışveriş deneyimini iyileştiren, alışverişin geleceğini bugüne taşıyan ve dünyada az sayıda örneği bulunan bu konsepti Türkiye’de hayata geçiren ilk şirket olduğumuz ve Türkiye’de ticaretin dijital dönüşümüne öncülük eden bir yeniliğe daha imza attığımız için mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Türkiye’yi küresel teknoloji arenasında temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Emirdağ, “Ar-Ge ekibimiz, uluslararası ortaklıklar kurarak, Türkiye’nin e-ticaret birikimini ve Türk mühendislerinin yeteneklerini uluslararası arenada en iyi şekilde gösterdi. Dünyanın en büyük bütçeli Ar-Ge ve inovasyon programlarından biri Ufuk 2020 kapsamında ortaklarımızla birlikte geliştirdiğimiz MIMEX teknolojisiyle ve bugüne kadarki inovasyonlarımızla Türkiye’yi küresel teknoloji arenasında temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu topraklardan çıkan bir teknoloji gücü ve uluslararası bir başarı hikâyesi olarak platformumuz yeni küresel projeler geliştirmeye ve inovasyonlarına devam edecek” sözlerini kaydetti.
 
Üst