Dropshipping hakkında

alikerimöner

Yeni Üye
Arkadaşlar selam, dropshipping sistemini öğrenmeye çalışıyorum fakat aklıma takılan bir konu var.

Mesela N11'de bir ürün buldum ve bu ürünün üzerine bir miktar kâr ekleyip kendi sitemde satacağım. Müşteri gelip benim sitemden ürünü satın aldı ve ödemeyi yaptı. Ödemeyi aldıktan sonra N11'deki tedarikçimden ürünü, müşterimin kargo bilgilerini yazıp sipariş vericem öyle değil mi?

Fakat aklıma takılan bir nokta var; ürünü yollayacak olan tedarikçi bir fatura gönderecek ve bu faturada yazan fiyat, benim sattığım fiyattan daha az gözükecek. Bu sorunu nasıl çözmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

MuratCENGEL

Founder @inrove
Admin
Web Sitesi
www.inrove.com
Merhaba Ali Kerem Hocam,

Bu şekilde satış mantığı ile çok ama çok zor satış yaparsınız. Neden derseniz insanlar zaten ürünü bir çok yere bakarak en alt fiyatı bularak alım yapıyor. Muhtemelen n11'i daha güvenilir ve daha ucuz bulacağı için tercihini bu yönde kullanacaktır.

Sorunuza gelecek olursak zaten bu mantıkta satış yapmanız doğru değil. Şirket kurup tedarikçi ile anlaşıp kendi faturanızı kendiniz kesseniz daha doğru olur.

Tedarikçiden fatura gidecek olursa müşteriye, müşteri bir sonraki sefere sizi değil o tedarikçiyi tercih edecektir. Ayrıca fiyat için mutlaka ya sizi ya faturada bilgisi var ise tedarikçiyi arayıp fiyat farkını soracaktır. İmajınızı zedeleyecek bir durum bu da.

alikerimöner

Yeni Üye
Merhaba Ali Kerem Hocam,

Bu şekilde satış mantığı ile çok ama çok zor satış yaparsınız. Neden derseniz insanlar zaten ürünü bir çok yere bakarak en alt fiyatı bularak alım yapıyor. Muhtemelen n11'i daha güvenilir ve daha ucuz bulacağı için tercihini bu yönde kullanacaktır.

Sorunuza gelecek olursak zaten bu mantıkta satış yapmanız doğru değil. Şirket kurup tedarikçi ile anlaşıp kendi faturanızı kendiniz kesseniz daha doğru olur.

Tedarikçiden fatura gidecek olursa müşteriye, müşteri bir sonraki sefere sizi değil o tedarikçiyi tercih edecektir. Ayrıca fiyat için mutlaka ya sizi ya faturada bilgisi var ise tedarikçiyi arayıp fiyat farkını soracaktır. İmajınızı zedeleyecek bir durum bu da.
Çok teşekkür ederim hocam.